205
edits
Be sure to read our policy on citing sources before editing!
(Updated layout and added most merchandise) |
|||
Line 29: | Line 29: | ||
|- | |- | ||
|Badge (set) - ''Banjo-Kazooie'' | |Badge (set) - ''Banjo-Kazooie'' | ||
| | |? | ||
|? | |? | ||
|- | |- | ||
Line 56: | Line 56: | ||
|1998 | |1998 | ||
|- | |- | ||
|[[File:Keychain BD&A Mumbo Jumbo.jpg|x100px]]<br>Keychain (bean bag) - Mumbo Jumbo | |[[File:Keychain BD&A Mumbo Jumbo.jpg|x100px]]<br>Keychain (bean bag) - [[Mumbo Jumbo]] | ||
|BD&A | |BD&A | ||
|1998 | |1998 | ||
Line 68: | Line 68: | ||
|? | |? | ||
|- | |- | ||
|[[File:Plush Takara Tooty.jpg|x100px]]<br>Plush - Tooty | |[[File:Plush Takara Tooty.jpg|x100px]]<br>Plush - [[Tooty]] | ||
|Takara | |Takara | ||
|? | |? | ||
Line 109: | Line 109: | ||
|- | |- | ||
|[[File:Plush BK N&B Banjo.jpg|x100px]]<br>Plush - Banjo (''[[Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts]]'') | |[[File:Plush BK N&B Banjo.jpg|x100px]]<br>Plush - Banjo (''[[Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts]]'') | ||
|? | |||
|? | |||
|- | |||
|[[File:BK N&B adjustable spanner.jpg|x100px]]<br>Adjustable spanner - ''Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts'' | |||
|? | |? | ||
|? | |? | ||
Line 187: | Line 191: | ||
|? | |? | ||
|? | |? | ||
|- | |||
|[[File:License plate LootGaming BK 20.jpg|x100px]]<br>License plate - ''Banjo-Kazooie'' 20th anniversary | |||
|LootGaming | |||
|2018 | |||
|- | |- | ||
|[[File:Totaku Banjo and Kazooie.jpg|x100px]]<br>Figure - Totaku Banjo and Kazooie | |[[File:Totaku Banjo and Kazooie.jpg|x100px]]<br>Figure - Totaku Banjo and Kazooie | ||
Line 328: | Line 336: | ||
|2021 | |2021 | ||
|- | |- | ||
|[[File:YouTooz Bottles.jpg|x100px]]<br>Figure - Youtooz Bottles | |[[File:YouTooz Bottles.jpg|x100px]]<br>Figure - Youtooz [[Bottles]] | ||
|Youtooz | |Youtooz | ||
|2021 | |2021 |
edits